Jdi na obsah Jdi na menu
 


1973 Základní speciální kynologická organizace Karlín : Na své schůzi rozhodl výbor klubu na návrh propagační referentky Huclové založit kroniku klubu.

                                        Výbor klubu
předseda: Václav Šípek
jednatel: Jan Petrášek
výcvikář: Eva Sládečková ( František Kazda, Zuzana Huclová)
kulturní a prop. referent: Zuzana Huclová (Helena Krištofová)
hospodář: František Kubíček
pokladní: Jana Příbková
revizní komise: Antonín Mazáč, Pavel Kunc, Josef Bartoň 

Tak tohle je první záznam v první kronice, která se mi dostala do ruky. Nelze jí celou přepsat a i fotografie už jsou dosti omšelé. Proto vyberu informace jen v datech: 

zahájení výcvikové sezóny-závod běhu psů na čas. Ullmanův memoriál. Napříč Vltavou:  závod mezi zlíchovským břehem a Mlejnkem, pes si musí pro svého pachatele doplavat z levého břehu Vltavy na pravý. Zadržení pachatele  na břehu probíhá jako při každé soutěži-rozdíl je jen, že je pes mokrý-no, škoda že tenhle závod se už nekoná, myslím že o něj by byl zájem!    Memoriál Vojtěcha Nehylče: účast  22 psovodů v ZVV1 a 13 v ZVV2. Vánoční závod Vlastimila Trubky .

 

1976 Stavba klubovny byla dokončena v letošním roce.

1977 Klub zorganizoval již čtvrtou společnou dovolenou nedaleko Strmilova v jižních Čechách. Členové ZKO se zúčastnili  II. ročníku pochodu  Za Roboranem. Dále se na cvičáku konal svod a bonitace Německých dog .

1978 Konala se výroční členská schůze, kde byl vyhlášen nejaktivnější psovod za rok 77- E. Slámová . Cvičiště bylo zapůjčeno Klubu chovatelů pudlů, aby se zde naučili předvádět  své miláčky na výstavách. Akce se zůčastnilo 20 členů "drobnochovu".  3. ročník pochodu Za Roboranem. A  9.6. proběhla kolaudace klubovny.

2001 Proběhla schůze a byly uvolněny peníze na nákup krbové vložky do klubovny. Šampionem klubu byl vyhlášen p. Skalický s kníračem Kim Z Destru. Bonitace RTW, dětský den a tenisový turnaj  o Hospodářova ptáka.

2002 Dovolená v Postupicích,  14.8. Povodně -azyl byl poskytnut bývalému členovi ZKO z Karlína,  který musel opusti domov kvůli stoupající vodě. Další pomoc byla poskytnuta záchranářům, kteří po namáhavé práci při zachraňování lidí ze zatopených čtvrtí našeho města, našli v naší klubovně domácí pohodu . Vedení klubu rozhodlo o zapůjčení a výcviku v našich prostorách našim kolegům z kynol. klubu Troja, kterým vodní živel zničil cvičák.

Byla zvolena nová výcvikářka p. Ilona Dufková. Přeborníkem roku 02 se stala Sylva Kadlecová s Randalem Hanvoj  

2003-2005 kronika vedena pouze v datech

Zpracovala Eva Havlová

 

Náhledy fotografií ze složky historie